Droga Społeczności Łejerska

Droga Społeczności Łejerska,
po przeczytaniu artykułu o naszej szkole, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej w dniu 16. maja 2022r, nie możemy pozostać obojętni i zostawić go bez słowa komentarza. 

Niejednokrotnie napotykaliśmy  trudności, które konsekwentnie – i skutecznie – rozwiązywaliśmy. Dziś, tak samo jak na początku naszej historii, dziękujemy każdemu za wszystkie słowa i gesty wsparcia, których doświadczamy w ostatnich dniach. 

Nie pierwszy raz przychodzi nam się mierzyć z dezinformacją, manipulacją słowem, powielaniem plotek, podważaniem dobrego imienia szkoły czy deprecjonowaniem autorytetu nauczyciela.

Publikacja artykułu w takim czasie zakłóca  potrzebny  naszej społeczności spokój przed egzaminami klasy 8. oraz negatywnie wpływa na atmosferę i codzienny, naturalny rytm pracy. 

Martwi nas redakcja artykułu opartego wyłącznie na anonimowych wypowiedziach rzekomych rodziców dzieci z naszej szkoły. Od zawsze dbamy o to, aby działania Łejerów były transparentne, a informacja o szkolnej działalności trafiała do wszystkich zainteresowanych w różny sposób – poprzez  stronę www. czy profil na Facebook’u.

Wartości, takie jak dialog i współpraca, od zawsze są fundamentem Łejerów. Dlatego zapraszamy autorów wypowiedzi do otwartej rozmowy. Drzwi naszej szkoły pozostają również otwarte dla redakcji Gazety Wyborczej, którą zachęcamy do pełnego poznania naszej działalności i rozmowy z całą społecznością – przede wszystkim Uczniami (Sejmem), Radą Rodziców i Nauczycielami (wspólnie tworzącymi Senat), którzy zostali celowo pominięci w artykule uderzającym w dobre imię szkoły. 

Wierzymy w prawdę, do której zawsze należy ostatnie słowo. Mamy nadzieję, że wybrzmi ona wspólnym głosem.  By budować przyszłość, należy dbać o trwające dziś. 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, współzałożycielka szkoły Ela Drygas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s