Święto Biblioteki Łejerskiej

DZIEŃ BIBLIOTEKI to ważne święto dla całej naszej szkolnej społeczności, bo Biblioteka Łejerska to dla nas wszystkich ważne, czarodziejskie miejsce, a Druhna Lucynka to jego dobry, łejerski duch 💚

Święto Biblioteki obchodzimy co roku w ostatni czwartek października, Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, któremu zawsze towarzyszy ważne hasło – tym trudnym roku to „Czytanie dla pokoju”.

I właśnie w tej intencji cała licznie zgromadzona widownia wysłuchała inspirującego opowiadania z książki wielkiego Przyjaciela Łejerów Marek Michalak „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Fragment książki przeczytała dla nas łejerska absolwentka, wieloletnia oddana łączniczka z biblioteką i certyfikowana Łejerska Bajarka Marta Gaca, obecnie już studentka 💚

Święto Biblioteki to także niezmiernie ważny dzień dla naszych Pierwszaków, bowiem tradycyjnie tego właśnie dnia odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na Czytelników Biblioteki Łejerskiej. Dokonuje go naturalnie druhna Lucynka!

Uroczystość prowadziły i druhnę wspierały nasze Ósmaki – bardzo dziękujemy 🥰

A święto ubarwił spektakl Mirabelek pt. „Pali się” na podstawie wiersza Jana Brzechwy, przygotowany przez dh. Anię Zawadzką i dh. Magdę Trzeciak.

Święto Biblioteki Łejerskiej to także bajkowe przebrania, ale o tym opowiemy w kolejnej relacji 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s