Ogród deszczowy: sadzenie roślin!

6 października do naszej szkoły przyjechali pracownicy Ogrodu Botanicznego – p. Joanna oraz p. Mateusz, z którymi poznaliśmy się „na żywo” podczas oprowadzania po Ogrodzie kilkanaście dni wcześniej. Powód wizyty był wszystkim dobrze znany – po niemal roku efekty naszych działań projektowych wreszcie staną się widoczne! Tego dnia nasza konstrukcja ogrodu deszczowego zostanie wypełniona odpowiednimi gatunkami roślin.

Nasze działania stały się interesującym tematem dla lokalnej telewizji TVK Winogrady. Oko kamery bacznie obserwowało nasze działania – najpierw wypełnienie pojemników warstwą drenażu, następnie gleby i wreszcie umieszczania sadzonek. Niech Was nie martwi ich wygląd – przycięte liście to celowy zabieg, aby roślina nie traciła energii na ich utrzymanie w nadchodzącym sezonie, który ze względu na niską temperaturę nie będzie sprzyjał rozwojowi kwiatów i owoców. Tak więc przez moment nasze rośliny (które nie są wcale anonimowe – posiadają swoje opisy w postaci tabliczek, takich jak w Botaniku!) i my sami staliśmy się telewizyjnymi gwiazdami. Relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć tutaj.

Nasze rośliny czekają teraz na system automatycznego nawadniania oraz pojemniki na deszczówkę, skąd czerpana będzie woda. A tymczasem to my przy pomocy konewek zadbamy o ich dobrostan!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s