Zajęcia terenowe w Łysym Młynie

Nasz „pulchrowy” zespół poszerzał wiedzę dotyczącą sposobów retencjonowania wody (czyli zatrzymywania i gromadzenia jej w środowisku) podczas zajęć terenowych w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”. Ośrodek oddalony jest o 5 km od granic naszego miasta w Biedrusku, na obszarze Natura 2000. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Ligii Ochrony Przyrody „Mała retencja – więcej wody dla przyrody”, którego nasza szkoła jest uczestnikiem. Spacer ścieżką edukacyjną oraz warsztaty dotyczyły takich zagadnień, jak m.in. zasoby wód na Ziemi, funkcje wody w środowisku, zagrożenia związane z wodą, klasy zanieczyszczenia wód w Polsce czy rozpoznawania typowych gatunków fauny w ekosystemie stawu. Obserwacje wodnego świata owadów umożliwiło leśne laboratorium, w którym odbyliśmy warsztaty z mikroskopowania. Całość dopełniła wystawa przyrodnicza zorganizowana w budynku Ośrodka, w której przypomnieliśmy sobie, jak duże znaczenie w retencjonowaniu wody mają bobry!

Nasza mała retencja będzie możliwa dzięki zbiornikom na wodę opadową, które dzięki wsparciu finansowemu firmy Veolia dotrą do szkoły na początku listopada!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s