Kosmiczne (i ziemskie) rewolucje

W zeszłym tygodniu Siódmaki i Ósmaki dotykały kwestii najważniejszych dla dzisiejszego świata: kryzysu klimatycznego.

Gościliśmy w Scena Wspólna spektakl „Kosmiczne rewolucje” Fundacja Mały Dom Kultury.

Przybyszka z Czarnej Dziury posługująca się językiem aksjowiklimjańskim z pomocą ziemskiego tłumacza Jacka Hiacynta w konwencji programu reality show (jednak mocno w wydaniu kosmicznym), przyjrzała się ziemskiemu systemowi, uruchamiając pokłady swojej kosmicznej empatii.

W przeciwieństwie do różnych znanych z popkultury metamorfoz te kosmiczne nie oceniają poczynań mieszkanek i mieszkańców Ziemi. Prowadząca program nie zna pojęcia ocena, stwierdza co najwyżej fakty, a jej krytyka jest konstruktywna. Środki zaradcze, które proponuje wydają się być bardzo ciekawe, a co najważniejsze – dostępne dla każdego z nas.

Ziemska rewolucja staje się naszym wspólnym obowiązkiem, podczas warsztatów z reżyserką spektaklu Julią Szmyt stało się to jeszcze bardziej oczywiste.

KOMICZNE REWOLUCJE

Scenariusz: Zuzanna Bojda
Reżyseria: Julia Szmyt
Scenografia: Lidia Stachowska
Muzyka: mooryc
Występują: Ewa Kaczmarek, Paweł Siwiak
Produkcja: Fundacja Mały Dom Kultury

Spektakl powstał w ramach programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”, który realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Treść wyraża wyłącznie poglądy autorów/autorek i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej.

Spektakl realizowany jest w ramach programu Komisji Europejskiej DEAR (ang. The European Commission’s Development Education and Awareness Raising Programme).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s