Łejery w Afryce!

DRODZY ŁEJERSCY! 

Jak wiecie nigdy nie byłoby naszej szkoły, gdyby nie entuzjazm i determinacja jej założycieli – dh. Jurka Hamerskiego i dh. Eli Drygas, którzy uparcie i konsekwentnie dążyli do spełnienia marzeń. Wiele lat temu potrafili rozniecić ogień, który zapłonął także w sercach dzieci, rodziców i nauczycieli i dzięki wspólnym działaniom doprowadzili do powstania Łejerów. Z tego entuzjazmu i przekonania, że nie ma granic dla marzeń wyrosły kolejne niezwykłe inicjatywy – przy szkole powstał teatr – wyjątkowe miejsce z absolutnie innowacyjną formułą, Łejerscy podjęli się adopcji dzieciaków z Madagaskaru, a po pewnym czasie w głowie pewnej Łejerskiej Mamy – Anety Wojak, zrodził się szalony pomysł zarażenia łejerską pedagogiką mieszkańców tanzańskiego obozu dla uchodźców.  

Łejerska Szkoła w Afryce? Dlaczego nie?

Pomaganie innym to drugie imię Łejerów – odległość nie jest przeszkodą, która mogłaby nas zatrzymać. Realizacją pomysłu zajęła się Fundacja U Łejerów (obcojęzycznym jako Wayair Foundation) – Aneta jako prezeska Fundacji jest mózgiem i sercem całego projektu, ale w realizację zaangażowanych jest mnóstwo ludzi (wielu Łejerskich) – koniecznie zerknijcie na stronę: Our Team — WAYAiR Foundation – z pewnością znajdziecie tam znajome twarze, a jeśli jeszcze nie wszystkich znacie – niedługo będzie okazja, by to zmienić 🙂

Pierwszym i podstawowym celem Fundacji było zbudowanie w Tanzanii szkoły, która byłaby oparta na łejerskim pierwowzorze, pedagogice i idei. Wymagało to działań na wielu poziomach – od uzyskania zezwoleń, stworzenia projektu architektonicznego, przez samą budowę po zakorzenianie wśród tanzańskiej społeczności łejerskiej pedagogiki i metod nauczania. Absolutnym priorytetem dla Fundacji było zaprojektowanie centrum edukacyjnego o powierzchni 600 m2, z zastosowaniem najnowszych ekologicznych rozwiązań i wybudowanie go lokalnymi siłami.Tu musicie zadać sobie pytanie – ale jak…?, a my chętnie zaspokoimy Waszą ciekawość 🙂

Dziś chcemy Was zaprosić do wspólnego świętowania! 

Bo choć wydaje się to nieprawdopodobne, to…

SZKOŁA W TANZANII powstała!

Ten projekt jest integralną częścią Łejerów i jest dla nas wszystkich z wielu powodów bardzo ważny – chcielibyśmy podzielić się z całą łejerską społecznością opowieścią o tym, czego już udało się dokonać i opowiedzieć o planach na przyszłość. 

Każdy z nas może być częścią tego niezwykłego projektu, bo choć pewien etap jest już za nami, nadal jest wiele marzeń do zrealizowania.

Zapraszamy więc wszystkich Łejerskich dużych i małych na Scenę Wspólną 13. kwietnia 2023!   

To czwartek – zaraz po Świętach Wielkanocnych – koniecznie zapiszcie to wydarzenie w Waszych kalendarzach.  Startujemy o godzinie 18.00 – przeniesiemy Was na krótko do nieco innego świata, niezwykłego, egzotycznego, a jednak jakoś tak bardzo nam bliskiego. Przygotowaliśmy wiele niespodzianek – będzie okazja nasycić oczy, uszy, poczuć smak Afryki i wziąć udział w kiermaszu, obok którego na pewno nie przejdziecie obojętnie – zatrzymają Was kolory i zapachy – nie będziemy zdradzać szczegółów – przyjdźcie, zachwyćcie się i dołączcie do nas!

Całkowity dochód z kiermaszu oczywiście zostanie przeznaczony na zabezpieczenie potrzeb szkoły w Tanzanii – także w ten sposób można wesprzeć działania Fundacji.

13.04.23 czwartek godz. 18.00
SCENA WSPÓLNA
wstęp wolny

Kochani Łejerscy, poznajcie nas,  jesteśmy częścią tej społeczności, dajcie się zaprosić, spędźmy ze sobą dobry czas… 
Zapraszamy serdecznie, czekamy na Was wszystkich!

FUNDACJA U ŁEJERÓW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s