Druh Jakub Sypniewski o projekcie PULCHRA

Łejery! Dzieje się! Zapraszamy do lektury wywiadu Jakuba Wojtaszczyka z druhem Jakubem Sypniewskim, naszym nauczycielem geografii i przyrody, a oprócz tego doradcą metodycznym nauczycieli geografii szkół podstawowych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, doktorantem Laboratorium Dydaktyki Geografii i Badań Edukacyjnych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspertem metody IBSE (nauczania przez naukowe dociekanie).

Cały wywiad z druhem Kubą znajdziecie na portalu Wielkopolska. Kultura u podstaw

„Mam wrażenie, że świadomość młodego pokolenia na temat zmian klimatycznych jest często większa niż starszych osób. Szczególnie mocno widzę to na swoich lekcjach przyrody i geografii, kiedy poruszamy tematy związane ze zmianami klimatu czy ochroną środowiska” – mówi Jakub Sypniewski, nauczyciel geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu.

Wielkopolska. Kultura u podstaw. „Zwiększamy świadomość ekologiczną”

„Łejery” kojarzą się poznaniakom przede wszystkim z teatrem, który w szkole pełni niezwykle ważną funkcję. Szkoła realizuje autorski program, którego podstawowym założeniem jest wychowanie oparte na obcowaniu ze sztuką, zabawa w teatr jako sposób na poznawanie siebie, drugiego człowieka i otaczającego świata. Teatr stanowi oś naszej szkolnej działalności, do której także zalicza się edukacja przyrodnicza. W  Małej Konstytucji Republiki Łejerskiej – wspólnym dokumencie nauczycieli, uczniów i rodziców, który stanowi zbiór zasad obowiązujących w szkole czytamy na samym początku, że „ideą, która przyświeca naszym nauczycielom jest takie wychowanie naszych uczniów, by byli wrażliwi na drugiego człowieka, na sztukę i przyrodę, by znali i lubili siebie, radzili sobie ze sobą i ze światem, by dążyli do własnego rozwoju, byli mądrzy, samodzielni i odważni”.

Wielkopolska. Kultura u podstaw. „Zwiększamy świadomość ekologiczną”

Więcej o udziale Łejerów w projekcie PULCHRA tu: https://lejery.pl/projekt-pulchra/

fot. Marek Zakrzewski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s