Projekt PULCHRA

Trzy, dwa, jeden… STARTUJEMY z europejskim projektem PULCHRA w Łejerach!

Przed nami miesiące intensywnej pracy nad tym, jak przekształcić zabetonowaną przestrzeń w miejsce przyjazne dla środowiska. 

Projekt Pulchra w Łejerach

Nasz szkolny zespół składający się z dwunastu uczniów klas VII-VIII oraz trzech nauczycieli stanowią Zespół Projektowy, który w wyniku rekrutacji zakwalifikowany został do europejskiego programu edukacyjnego współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. W Polsce do programu zostało zakwalifikowanych 5 szkół, które wspólnie z lokalnymi partnerami będą szukały odpowiedzi na wyzwania, z jakimi mierzą się ich miasta. Przez najbliższe dwa lata będziemy wspierać rozwój społeczności lokalnej i wspólne szukać rozwiązań dla polepszenia jakości życia mieszkańców Poznania.

PULCHRA to projekt edukacyjny adresowany do społeczności szkolnych w miastach – młodzieży, nauczycieli i edukatorów oraz wszystkich członków lokalnych społeczności chcących aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły (przedstawiciele władz, świata naukowego i biznesu).

Wśród nich chcemy zwiększać zrozumienie dla idei funkcjonowania miasta jako ekosystemu. Nasza szkoła w tym roku będzie realizować projekt pt. Semiramidy Łejerskie.

Odpowiadamy na wyzwanie ,,Rewitalizacja przestrzeni miejskiej dla życia w zdrowym środowisku”. Działamy na rzecz środowiska w miastach. Celem naszego projektu będzie przekształcenie zabetonowanej przestrzeni w miejsce przyjazne dla środowiska. Zamierzamy zaprojektować i zbudować „Łejerski ogród deszczowy”.

Jednym z etapów naszego projektu będzie zbieranie wody opadowej – tak zwanej deszczówki oraz zbadanie jej właściwości fizycznych. Dodatkowo planujemy dokonać oceny zdolności infiltracyjnej podłoża wykonanego z różnego rodzaju materiałów.

Ciekawskich zainteresowanych szczegółami zapraszamy do odwiedzenia stron dotyczących projektu: Pulchra Schools oraz UNEP/GRID-Warszawa.

Zapraszamy także na nasz fanpage na Instagramie!

Zachęcamy do kontaktu: semiramidy.lejerskie@gmail.com

AKTUALNOŚCI DOTYCZĄCE PROJEKTU PULCHRA:

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.